top of page
הרשמה לקבלת עידכונים

תודה על ההרשמה

אולי צריך להסתכל על הדור הצעיר אחרתכותרת כתבה בנושא מנהיגים צעירים הצומחים במחאה הביאה לא מעט תגובות פגועות של בומרים (או איקסים) - הינה הדור הצעיר היהיר, האגוצנטרי, המנותק, מבטל את כל מורשת הדורות הקודמים. חוצפנים העומדים מול הדור שגידל אותם ואומרים להם - נכשלתם.


אני דווקא חושב שהאמירה נכונה


תחשבו על זה, ב 2011, כאשר היו בני 9, הם ראו את ההורים, אחים, אחיות שלהם זועקים לצדק חברתי בהפגנות ענק ומחאה עצומה שהתמסמסה בלי שום אפקט. מאז דממה.

דור שגדל על כישלון המחאה החברתית, מבין כמה קל היה לפרק אותה והחליט שהפעם הוא עושה את זה אחרת ולא נותן לאף אחד לעצור אותו.


הבעיה העיקרית בתגובות הייתה הגישה של הבומרים. מסתכלים בהתנשאות מלמעלה למטה, שבויים בסטריאוטיפים, מלאיי ביקורת מראש. אם היו מורידים את המבט לגובה העיניים של הדור הצעיר ומנסים להבין איך הם רואים את המציאות ומה מניע אותם, היו מגלים דור המחויב לקהילה ואכפתי לסביבה.

כן, אקטיביזם הוא חלק מ DNA שלהם.

כן, אין להם בעיה להגיד את דעתם בקול רם.

זה שהם דעתניים לא אומר שהם לא אומרים דברי טעם. אולי, רגע לפני שפוסלים, שווה לבומרים להקשיב ולשמוע דעות נוספות, אחרות, חדשניות. זה בטוח יכול להוריד קיבעון מחשבתי.


ככה גם במקום העבודה. כל העניין באינטראקציה עם עובדים מהדור הצעיר זה להסתכל בגובה העיניים ולהקשיב.


ההתבגרות עם טכנולוגיה עיצבה אותם בצורה שונה - הם חושבים אחרת, מבינים מהר, זריזי מחשבה. בעלי יכולות מולטיטסקינג, ניהול תקשורת מיידית ועיבוד מידע.


אם העובד הצעיר בוחר לבצע משימה בצורה אחרת ממה שבדרך כלל עושים, זה לא בא מתוך עצלות או חיפוש הדרך הקלה. זו זריזות המחשבה וההבנה שלו איך להגיע ליעד. לא צריך לבקר אותו על הדרך אלא התוצאה. זה גם בכלל לא משנה איך התבצעה המשימה כל עוד בוצעה בהצלחה


ההבנה המהירה מאפשרת להם לקלוט הדרישות כבר בהסבר הראשון, הם לא זקוקים להרחבה. אז לא צריך לקחת אישית כאשר הם מבקשים להפסיק "לחפור" להם. זה לא מראה על חוסר סבלנות. הם משימתיים, מקבלים ההוראות וניגשים לביצוע.


הם גם לא נרתעים מפגישות. הם מודעים לצריכת הזמן שלהם ולא מוכנים לבזבז אותו על מפגשים אשר לא מקדמים אותם ויכולים היו להישלח במייל. זה עניין של יעילות ולא הימנעות חברתית.


כל אלו הם דוגמאות למופעים של חוסר הבנה וניסיון לכופף אותם למשהו שהוא לא טבעי עבורם. שוב, כל העניין הוא הורדת המבט המתנשא, קבלת זווית ראייה אחרת והקשבה. צריך להבין איך הם פועלים, לנצל את היכולות שלהם ולהוציא מהם את המיטב (ויש ממה)


דבר אחרון, המנהלים הם לא ההורים. הם לא צריכים לחנך את העובדים שלהם אלא להפעיל אותם בצורה אופטימלית. תעזבו את התסכולים שיש לכם עם המתבגרים שלכם בבית. זו דווקא הזדמנות ללמוד איך להתנהל מולם אחרת


כרגיל, דיסקליימר - אני יודע שעשיתי הכללה על דור שלם ובטוח יש התפלגות בהתנהלות שלהם. הביקורת שלי היא מול המנהלים שדעתם מקובעת מול התנהלות הדור הצעיר.

Comments


קטגוריות
bottom of page